33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
رستوران ها

لیسبون مقصدی برای دوستداران غذا

با توجه به ترکیب فرهنگ های رومی، اسلامی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی، نوعی آشپزی وجود دارد که Lisboeta نام دارد. به دلیل وجود سطوح مختلف فرهنگی لیسبون اصیل ترین دستور العمل های غذایی را دراین مکان می توان دید. لیسبون دارای متخصصان تغذیه و خانواده های کوچک و محلی است که مشتریان خود را با رستوران های مختلف آشنا می کنند. ما بعضی از تأثیرات فرهنگی را بررسی کردیم و مکان های معروف را در اختیار شما قرار می دهیم.

غذای اصلی: خوراک سه گانه لیسبون
نان و نوشیدنی از زمان امپراتوری روم روی میزهای لیسبونی ها قرار دارند. بعداً یک کاسه سوپ به رژیم غذایی اصلی طبقه کارگر لیسبون اضافه شد. امروزه در لیسبون این هرم سه گانه غذایی باقی مانده است. در رستوران های معمولی و دارای غذاهای دریایی این شهر بیشتر منوها شامل هر سه وعده به علاوه prato do dia (خوراک ویژه روزانه) و یک  قهوه اسپرسو با کمتر از ۱۰ یورو هستند. جای تعجب ندارد که هنگامی که به رستوران های سنتی می روید، پیشخدمت برایتان یک سبد نان بیاورد بدون اینکه سفارش داده باشید زیرا وجود نان روی میزغذا در فرهنگ محلی این شهر جود دارد.

برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما تیک بان همراه شماست

خوراک Peixinhos da horta
یک جایگزین خوشمزه برای غذاهای دارای گوشت و ماهی است .peixinhos da horta غذایی است که با لوبیا سبز خرد شده و سرخ شده پخت می شود و اولین بار در قرن شانزدهم سرو شد که در همین زمان، با رفت و آمد دریانوردان و تاجران پرتغالی در ژاپن هم تبدیل به یک غذای اصلی ژاپنی به نام tempura شد.Peixinhos da horta یکی از میان وعده های غذایی است که یک وعده غذایی کامل در رژیم غذایی لیسبون به حساب می آید و یکی از غذاهای خوش طعم است که معمولا مناسب دور همی های دوستانه همراه با یک لیوان نوشیدنی است. با اینکه تعداد زیادی از رستوران های لیسبون با افتخار این غذا را در منوهای خود دارند، اما خوراک هورتای پیکسینو هم به علت ترد بودنش طرفداران زیادی دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

Bife à Café, Marrare style
آنتونیو ماررا، صاحب کافه ایتالیایی است که در محله بایاکسا متولد شد. هیچ یک از چهار کافه ای که او تاسیس کرد دیگر وجود ندارند، اما غذای مشهور او که نوعی استیک استن همچنان پخت می شود. بوفه ای در کافه ها است که استیک سرخ شده باسس کره و آب میوه ها در اختیار مردم قرار می دهد. ده ها مکان مشابه در اطراف لیسبون وجود دارند که این استیک ها را با سس خامه سرو می کنند اما تعداد کمی از آن ها با دستورالعمل درست سرو می شوند. C Classicte de São Bento، هم یک رستوران کلاسیک در محله Rato دارای تجربه بالای ۳۰ سال است.

ساردین(نوعی ماهی) کبابی، دوست داشتنی ترین غذای تابستانی لیسبون است.در ماه ژوئن، همزمان با آماده شدن شهر برای جشن های سانتوس، خیابان های محله های تاریخی با تزیینات رنگارنگ، فروشندگان خیابانی شروع به فروش گلدان های معطر ریحان می کنند و بوی ساردین های تازه کباب شده به مشام می رسد. ساردین کبابی با چاشنی سنگ نمک، روی ذغال چوب پخته می شود و روی یک تکه نان خانگی آغشته به روغن های طبیعی ماهی و چربی قرار می گیرد. سیب زمینی های آب پز همراه با سالاد در کنار آن سرو می شود. به جای رفتن به آلفاما (جایی که همه ی گردشگران به آنجا می روند) به رستوران های مشهور محلی مانند Altimo Porto در آلمادا بروید.

رزرو هتل خارجی خود را از تیک بان بخواهید

پس از امتحان pasteis de nata، به سراغ شیرینی کاستارد بروید. خیابان های لیسبون پراز و شیرینی پزی است اما هنگام امتحان کردن کاستارداز شیرینی های تخم مرغی و قندی کافه ها را غافل نشوید. نوع دیگری ازشیرینی به نام بمبوبم است که پیدا کردن آن سخت است اما هنوز چند مکان دراین شهر وجود دارند که این شیرینی را می پزند. سازندگان شیرینی پاستیلاریا بنارد هم هنوز هم بوکادوی بمبی بی نظیر را تولید و به فروش می رسانند که پر از شیرینی و خامه است و کمی از قسمت بالای آن برشته است.

مطالب مرتبط

۶ رستوران شگفت انگیز وگان در دنیا

Master

در پایتخت دانمارک به دنبال غذاهای لذیذ باشید

Master

رستوران گردی به سبک میلیاردرها

Master

نظر خود را ثبت کنید