33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

چند نکته در سفرهای هوایی با کودکان

همه ما این کار را دیده ایم که والدین کودکشان را درآغوش می گیرند و سوار هواپیما می شوند و امیدوارند که خانواده ای در کنارشان ننشیند. اما تصورکنید اکنون آن والدین شما هستید. چگونه می توانید از این استرس جلوگیری کنید و به کودکان خود هنگام پرواز حس امنیت ببخشید؟ در اینجا چند نکته و ترفند ذکر شده است تا سفری راحت همراه با کودکان خود داشته باشید.

این قوانین را بدانید
کودکان زیر دو سال مجاز به پرواز در اکثر خطوط هوایی به عنوان «بچه های بغلی» هستند و می توانید هزینه کمتری برای آن ها بپردازید (بعضی اوقات در پروازهای داخلی بدون پرداخت هزینه است)، اما آنها صندلی در هواپیما ندارند. شما باید برای کودکان دو سال و بالاتر صندلی های جداگانه رزرو کنید. اگر با کودک خود در حال مسافرت هستید. بهتر است از صندلی های خالی در هواپیما استفاده کنید مسافران هم معمولاً مایل هستند که برای شما و فرزندتان جا بازکنند. کودکان زیر دوسال به استفاده از کالسکه در طول پرواز مجاز نیستند. توجه داشته باشید که هنگام صعود و فرود آنها را در نزدیکی خود روبه روی خود نگه دارید. برخی از پرواز های اروپایی کمربند ایمنی مخصوص نوزاد دارند که به کمربند ایمنی بزرگسالان متصل می شود. در پروازهای طولانی تر، هواپیماهای بزرگتر گاهی اوقات برای نوزادان در صندلی هایشان گهواره ای قرار می دهند که باید از قبل رزرو شود.

برای تهیه بلیط هوایپما خارجی به سایت تیک بان، سامانه خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه نمائید.

وسایل و لوازم را تهیه کنید
کلید موفقیت هر گردشی داشتن لوازم مناسب است. هر یک از این موارد می تواند برای راحتی سفر شما بسیار مهم باشد. برای فرزند خود صندلی چرخ دار بیاورید. این کار نیاز شما به کالسکه را رفع می کند و به شما این امکان را می دهد کودک خود را از فرودگاه تا مقصدخود به راحتی حمل کنید. اگر در مقصد خود به صندلی احتیاج ندارید برای پیاده روی هایتان هم cares ایده خوبی برای کودکان نوپا است. حمل و نصب آن بسیار آسان است و برای نگه داشتن نوزادان مفید است.

برنامه ریزی قبلی
اکنون که مطمئن شدید که همه شرایط برای کودکتان در هواپیما ایمن است. با قسمت دشوار سفر آشناشوید، خوشحال نگه داشتن کودک؛ به همین منظور، یک برنامه ریزی خوب داشته باشید. مطمئن شوید که کودک شما می داند که در این سفر بزرگ چه اتفاقاتی می افتد مثل پاسگاه امنیتی، سوار شدن هواپیما و پرواز، کتاب و DVD هایی در مورد سفر با هواپیما می تواند به آماده سازی کودک شما کمک کند. مهمترین قدمی که می توانید در جهت شاداب نگه داشتن فرزند خود بردارید، برنامه ریزی خواب او است. آیا او برای خواب به فضای شلوغ یا به اتاق آرام و تاریک نیاز دارد؟ اگر گزینه اول در مورد کودکتان صدق می کند سعی کنید در طول شب پرواز کنید و اجازه دهید او بخوابد. شما فرزند خود را بهتر از هر کسی می شناسید و اگر احتمالاً در شب شما را از خواب بیدار می کند بهتر است پرواز صبح را انتخاب کنید.

برای مقایسه قیمت بلیط هوایپما، به سایت تیک بان سامانه معتبر خرید بلیط هواپیما (www.tikban.com) مراجعه کنید.

با کودکتان مهربان باشید
در روز پرواز، صبح زود به فرودگاه بروید و بگذارید کودک شما قبل از سوار شدن هر چقدرکه می تواند بدود و بازی کند زیرا کودکتان مجبور است برای مدت طولانی بنشیند پس اجازه دهید انرژی خود را تخلیه کند. تنقلات سفر را فراهم کنید اما از استفاده قند خودداری کنید. شیر یک معجون جادویی است که خاصیتی تسکین دهنده دارد. قبل از سوار شدن آن را بخرید زیرا همه پروازها فروش شیر ندارند. چند مورد از اسباب بازی ها دلخواهشان را بیاورید. از همه مهمتر، همیشه منتظر بدترین حالت و بهترین حالت پرواز باشید و به این فکر کنید که مهم نیست که در هواپیما چه اتفاقی می افتد زیرا به هنگام رسیدن به مقصد به ارزش آن پی خواهید برد.

مطالب مرتبط

چگونه در دوران کرونا سفری ایمن با قطار داشته باشیم؟

Master

آلوده ترین نقاط هواپیما را بشناسید

Master

بدون استرس سوار هواپیما شوید

Master

نظر خود را ثبت کنید