31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

مرداب هسل، همرنگ با جنگل!

مرداب هسل

در ایران مناطق طبیعی زیبایی وجود دارند که در عین ناشناخته و مهجور ماندن بسیار دیدنی و تماشایی هستند. یکی از مناطقی که بسیار زیبا ولی ناشناخته است، مرداب هسل در شمال ایران است. شمال ایران سرشار از جاذبه های طبیعی و بکر است که پتانسیل جذب هزاران گردشگر را دارد. شاید بگویید هر ساله تعداد زیادی از هم وطنان با خرید بلیط هواپیما و یا وسیله نقلیه شخصی به شمال ایران سفر می کنند. این حرف کاملا درست است اما برخی از مناطق با تمام جذابیتشان هنوز هم از چشم گردشگران مخفی مانده اند. در این مقاله تیک بان درباره مرداب هسل صحبت خواهد کرد. جاذبه ای طبیعی که بسیار شگفت انگیز و دیدنی است. در ادامه با تیک بان همراه باشید تا با مرداب هسل بیشتر آشنا شوید.

مرداب رنگارنگ هسل

مرداب هسل در دل جنگل های گیلان یکی از زیباترین مناظر طبیعی را پدید آورده است. هسل به معنای آب راکد است. جلبک هایی که بر روی مرداب زندگی می کنند، در بهار و تابستان به رنگ سبز دیده می شوند. در این روزها مرداب همچون نگینی درخشانی می درخشد. اما با فرا رسیدن فصل پاییز آرام آرام تغییر رنگ داده و به رنگ قرمز و نارنجی در می آید. گویی مرداب همچون موجود زنده ای خود را با محیط اطرافش سازگار می کند. اگر عاشق طبیعت گردی هستید بهتر است فصل پاییز را برای دیدن مرداب هسل انتخاب کنید. در این فصل مرداب یکی از زیباترین صحنه ها را به وجود می آورد. پاییز های این منطقه بسیار دیدنی و شگفت انگیزند. بارش باران و رنگین کمان هایی که آسمان را دور می زنند صحنه های زیبایی خلق می کنند و حس شاعرانه ای را بر می انگیزانند. بهتر است در گوشه ای بنشینید و دوربین عکاسی خود را آماده در دست داشته باشید تا از عجایب و شگفتی های طبیعت مرداب تصاویر منحصر به فرد ثبت کنید.

مرداب رنگارنگ هسل
طبیعت مرداب هسل

هسل در کنار روستای طلاجو از توابع شهرستان چالوس قرار دارد. در مجاورت مرداب جاده ای احداث شده که موجب کاهش گونه های زیستی اطراف مرداب گردیده است. انواع لاک پشت ها و وزغ ها در این منطقه زندگی می کنند. در گذشته حجم آب این مرداب بیشتر بود و در بعضی از قسمت ها عمق آب به بیش از ۱۵ متر هم می رسید. اما امروزه از حجم آن کاسته شده است. با این حال مرداب هسل از طبیعت بکری برخوردار است و با خرید تور های یک روزه می توانید به دیدن این مرداب زیبا بروید.

نحوه دسترسی به مرداب هسل

برای رفتن به مرداب هسل بهتر است از جاده چالوس بروید. ۱۰ کیلومتری جنوب غربی چالوس و ۱۵ کیلومتری شمال غربی مرزن آباد، در دل جنگل سرسبز مشل موزی مرداب هسل را خواید دید. مردابی مرموز، زیبا و شگفت انگیز که در هر فصل به رنگ محیط در می آید و زیبایی خود را هر چه تمام تر به رخ می کشد. در طی مسیر رسیدن به مرداب شاهد مناظری زیبا و جذاب می شوید که شما را به وجد می آورد. این منطقه سراسر زیبایی و شگفتی است. جنگل های انوبه و سبز رنگ به همراه جانوران و فضای طبیعت می تواند یکی از زیباترین خاطرات را برای شما رقم بزند.

برای سفر به هر نقطه از دنیا می توانید به تیک بان مراجعه کنید و با خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس سفری شیرین، ارزان و ایمن را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

پل معلق پیر تقی از دیدنی های شگفت اردبیل!

Master

تماشای مسیرهای شگفت انگیز با این قطارها

Master

اولین کشتی کروز هیبریدی جهان

Master

نظر خود را ثبت کنید