33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
برنامه سفر

در سفر به آسیا مردان را در خانه بگذارید

بهترین چیز درباره سفر تنهایی، آزادی است که به فرد می دهد. در مورد من، این امر به این صورت است که هر آنچه در نظر دیگران سرعت چالش برانگیز و تمرکز بر غذا است را کشف کنم. اما به عنوان زنی که به تنهایی سفر می کند، خیلی مهم است که در مورد کشوری که می خواهید سفر کنید هوشیار باشید. خوشبختانه یک نظر مشترکی در مورد سفرهای من وجود دارد و من در تمام سفرهایم به آسیا اغلب امن ترین احساس را داشتم. در این مطلب شش مقصد در آسیا را به شما معرفی می کنیم که به نظرم برای سفرهای تنهایی زنان بهترین باشند و همچنین دو مورد از آنها در بالای لیست من هستند.

سنگاپور
سنگاپور با مساحت کمتر از ۵۰ کیلومتر از شرق به غرب و حدود ۲۷ کیلومتر از شمال تا جنوب، هیچ جای آن دور نیست. سنگاپور با دارا بودن یکی از کمترین میزان جرایم در جهان، بدون عیب و بسیار امن است. پیاده روی بعد از تاریک شدن هوا به طور کلی هیچ مشکلی ندارد. مردم اغلب در خیابان می گردند اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید معماری گلخانه باغ ها را در کنار خلیج کشف کنید و در هتل رافلز، اسلینگ سنگاپور بنوشید، یک سلفی در بالای مارینا بی سندز بگیرید، از خانه های پراناکان بازدید کنید و در خیابان اورکاد خرید کنید. من خوردن شام تنهایی را به ویژه در مراکز هاوکر به عنوان یک تجربه عالی یافتم. صاحبان مغازه ها همیشه بسیار دوستانه بودند و همواره یک محلی در کنار من بود و غذاهای محلی و دیدنی های شهر را برای من فراهم می کرد. حتما برای غذا خوردن در مراکز هاوکر پول نقد همراه داشته باشید و توجه کنید که ریختن آشغال، جویدن آدامس و سیگار کشیدن غیرفانونی است و جریمه سنگینی دارد.

با خرید بلیط خارجی ارزان نگران هزینه های اضافی سفر نباشید

هوی آن، ویتنام
هوی آن یک شهر بسیار توریستی و یکی از مشهورترین مقاصد ویتنام است. این شهر که در ساحل مرکزی قرار دارد، ترکیب جالبی از تاریخ باستانی و تاریخ معاصر با معابد زینتی، ساختمان های استعماری فرانسه و خانه ها و مغازه های چوبی کنار هم در امتداد کانال ها است. شهر اصلی کاملا امن و نزدیک ساحل به راحتی با دوچرخه یا یک تاکسی مقرون به صرفه قابل در دسترس است. برخی از کارهای مورد علاقه که در کنار گردش پیاده در شهر تاریخی می توانید انجام دهید عبارتند از پیاده روی در امتداد رودخانه در شب، لباس مناسب پوشیدن (لباس های مورد علاقه خود را بپوشید یا برخی جاها را برای رفتن انتخاب کنید)، شرکت کردن در یک کلاس آشپزی و به آرامش رسیدن با ماساژ. حتما محافظه کارانه لباس بپوشید، به ویژه در بازدید از معابد، و همیشه قبل از گرفتن عکس از مردم از آنها اجازه بگیرید. در هوی آن، من با شرکت در تور اوریجینال تیست هوی آن، آموزنده ترین تور غذایی را تجربه کردم. که برای شما هم اکیدا توصیه می کنم که این کار را انجام دهید.

Flores، اندونزی
من دو هفته به تنهایی در جزیره فلورس سپری کردم و این یکی از تجربیات مورد علاقه من از سفر تنهایی تا به امروز بود. این جزیره بسیار متنوع است، اما هنوز بیشتر مردم به غربی ترین نقطه لابوان باجو می روند و از پارک ملی کومودو بازدید می کنند. من از شما خواهش می کنم کمی دورتر بروید و این بخش بکر اندونزی را کشف کنید. مردم محلی به خوبی از شما استقبال می کنند و اگر شما در طول سفر خود همراه یک راهنما باشید، در آخر جزیره را با گروهی از دوستان جدید ترک خواهید کرد. راهنماها همدیگر را می شناسند. برجسته ترین جاذبه های جزیره عبارتند از بازدید از دریاچه های دهانه آتشفشانی کلیموتو در طلوع آفتاب؛ شنا در غارها، چشمه های آبگرم و آبشارها؛ بازدید از روستاهای سنتی و بالا رفتن از کوه های باشکوه. اگر شما غواصی در آب های آزاد را تجربه نکرده اید، راهنمای مرا دنبال کنید و یک دوره سه روزه در لابوان باجو قبل از رفتن به جزیره و دنیای زیر آب آن بگذرانید. من نمی دانستم که غواصی دیدگاه جدیدی از سفر به من خواهد داد.

در هر جای دنیا رزرو هتل خود را از تیک بان بخواهید

توکیو، ژاپن
آیا توکیو بهترین شهر جهان برای غذا است؟ احتمالا. اما بهترین بخش خوردن شام تنهایی در اینجا این است که این کار در اینجا امری عادی است. چه شما از یک دستگاه سفارش غذا، رامن سفارش دهید، چه در طی تجربه شام اوماکاسه، در یکی از هشت صندلی به پیشنهاد سرآشپز سوشی اعتماد کنید (جایی که سرآشپز غذای شما را انتخاب می کند) و چه یک صندلی در بار پیدا کنید، شما تنها کسی نیستید که تنها نشسته یا غذا می خورد. برای یک تجربه عالی. شما قطعا در اینجا گردشگران دیگر و مردم محلی را خواهید دید و بدون شک روز بعد با چند دوست بیشتر فیس بوک از خواب بیدار خواهید شد. برای داشتن یک تجربه متفاوت از غذا، به اوبی بروید، یک رستوران سوشی ارزان قیمت که شما با لمس صفحه نمایش سفارش خود را ثبت می کنید و سوشی از آشپزخانه با یک حامل به سمت شما می آید.

استانبول، ترکیه
آیا تا به حال دو بار به استانبول رفته اید، من هنوز هم وقتی مردم از من در مورد امنیت آنجا سوال می کنند تعجب می کنم. با جمعیت زیاد بیش از ۱۵ میلیون نفر، البته شما باید در این شلوغی مراقبت های عمومی را انجام دهید، اما شما می توانید یک هفته در این شهر بمانید.که رفت و آمد با حمل و نقل عمومی، تاکسی یا اوبر آسان است و هنوز هم می توانید چیزهای جدیدی در هر گوشه و کنار پیدا کنید. گرچه استانبول بیشتر در آسیا قرار دارد اما بخش کوچکی از آن به وسیله تنگه بسفر از سمت آسیایی جدا شده و در اروپا است. شما باید شلوغی را تحمل کنید تا بتوانید مساجد و کلیساهای خیره کننده آن مانند ایا صوفیه و مسجد کبود ببینید و به بالای برج گالاتا بروید و منظره را تماشا کنید اما استانبول شهر خارق العاده ای است که باید با سرعت مناسب خود از آن بازدید کنید. زمانی را به بازدید از بازار بزرگ و بازار ادویه اختصاص دهید، سرعت خود را کاهش دهید و برای نوشیدن یک چای که توسط مغازه داران پیشنهاد می شود، توقف کنید، در مدرسه ۳۰۰ ساله که اکنون به کافه تغییر کاربری داده، چورلو علی پاشا نارگیله، لحظاتی را به کشیدن قلیان اختصاص دهید؛ یا در یک حمام با مردم محلی یا در یک آبگرم با کیفیت به آرامش برسید. برای بازدید از مکان های زیارتی و خرید از بازارهای اطراف آنها، لباس مناسب بپوشید.

سری لانکا
قابل درک است که افراد مختلف در مورد زمان سفر به سری لانکا اختلاف نظر دارند اما به نظر من اکنون بهترین زمان برای حمایت از این کشور است. گردشگری رکود پیدا کرده است، به این معنی که شلوغی بیشتر شده اما مردم کمتر رفتار دوستانه دارند و مناظر به اندازه کافی جذاب نیستند. شما می توانید چند روزی را در کولومبو سپری کنید اما برای داشتن یک محیط آرام تر به تپه ها بروید. نووارا الیا، روستای چای سریلانکا با تپه های تند و هوای تازه است اما من شهر کوچک پشتی الا را ترجیح دادم. برای رسیدن به آنجا از نووارا الیا سوار یکی از زیباترین قطارهای جهان شوید و در یک مهمانخانه محلی اقامت کنید. شما ممکن است در یک روز مه آلود با منظره الا گپ از خواب بیدار شوید و تصمیم بگیرید که به ایوان بروید، پل نه قوس را ببینید، یک پیاده روی کوتاه تا قله لیدل آدامز یا کمی دورتر صخره الا داشته باشید، در آبشار شنا کنید، در کلاس آشپزی شرکت کنید یا از یک کارخانه چای بازدید کنید. اگر شما برای داشتن آرامش و سکوت به تنهایی سفر می کنید، انتخاب این شهر تپه ای کوچک بهتر از سواحل جنوبی است.

با خرید بلیط هواپیما از تیک بان مطمئن سفر کنید

مطالب مرتبط

۷ راهکار برای کاهش هزینه های سفر

Master

هیچ می دانید ارزانترین زمان پرواز به اروپا کدام است؟

Master

با شرکت هواپیمایی کاسپین آشنا هستید؟

Master

نظر خود را ثبت کنید