33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
برنامه سفر

چگونه آخر هفته خود را در مونترال بگذرانیم؟

اگر قصد دارید سفری به هاوایی ترتیب دهید، تنها نیستید. این مجمع‌الجزایر در دوردست اقیانوس آرام هر روزه پذیرای هواپیماها و کشتی‌هایی پر از مسافر است. انتظار می‌رود که این مقدار افزایش پیدا کند، اما در ازای افزایش مسافران هزینه‌های زیست محیطی هم افزایش می‌یابد.
همه عناصری که مسافران را به هاوایی جذب می‌کند از جمله زیبایی‌های طبیعی و مردم محلی و فرهنگ با وجود ۱۰ میلیون مسافر در معرض خطر هستند و فشار زیادی را متحمل می‌شوند. بنابراین اگر قصد سفر به هاوایی را دارید، در اینجا به شما نشان می‌دهیم چطور به این جزایر سلامی بکنید.

عاقلانه انتخاب کنید
یکی از اولین‌ کارهایی که باید در فهرست کارهای سفر انجام دهید این است که وقتی هنوز در خانه هستید، یک هتل در مقصد رزرو کنید. همچنین این کار یکی از راه‌های اصلی است که مسافران می توانند تاثیر مثبت یا منفی روی مقصد بگذارند. با تحقیق درباره مشارکت بهتر در اجتماعی که به آن وارد می‌شوید و احترام گذاشتن به محیط زیست، مردم و فرهنگ‌شان، “تاثیر مثبت” را انتخاب کنید.
هتل سرفجک و سوییم کلاب در بین انبوهی از هتل‌های زنجیره‌ای و بتنی هانولولو، مثل قطعه‌ای از بهشت است. این ملک همچنین دوستدار محیط زیست است و به فرهنگ بومی منطقه احترام می‌گذاردد. سرفجک اولین هتل در وایکیکی بود که استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف را حذف کرد، شما استفاده از بطری‌های آب را از دست نمی‌دهید، بلکه در ایستگاه‌های آبرسانی می‌توانید به صورت نامحدود آنها را پر کنید. همچنین می‌توانید فروشگاه‌های کرم‌های دریایی ضد آفتاب، لوازم زینتی فاقد پلاستیک رایگان را پیدا کنید و در جلساتی درباره موضوعاتی فرهنگی و زیست‌محیطی صحبت کنید.
رستوران ماهینا&سانز یک رستوران دریایی و ارگانیک که غذاهای محلی هاوایی را با محصولات بومی و غذاهای دریایی سرو می‌کند. یکی از بهترین جاهای سرفجک است. غذای انپر دریایی مطمئنا یکی از بهترین هاست اما باید به شما هشدار بدهیم: بشقاب‌های خلاقانه ای مثل سالاد پوهوله و اولو (نان میوه‌ای) با فلفل چیلی بسیار اعتیادآور هستند و ممکن است در حالیکه کاملا سیر شده‌اید باز هم برای این غذای خوشمزه التماس کنید.

خرید بلیط هواپیما چارتر تنها با تیک بان

در آنجا هزینه کنید
گردشگران از منابع محلی استفاده می کنند و می‌توانند چالش‌های محلی مثل ترافیک و کاهش کیفیت امکانات محلی را حل کنند یا بدتر کنند. اما اگر جذب گردشگر درست انجام شود می‌تواند تاثیر اقتصادی مثبت داشته باشد، از کسب و کارهای محلی حمایت کنید و مطمئن شوید پولتان در اقتصاد محلی به گردش درمی‌آید. در رستوران‌های خانوادگی مثل ساوث شور گریل غذایی تازه بخورید. برای یک گردش شبانه ویژه و امتحان کرن غذاهای محلی هاوایی، در غذاخوری مریانز بنشینید (در کایوآ، مایویی، اواهو و جزیره بزرگ هاوایی قرار دارد). برای سرگرمی، از پیشخدمت بخواهید به جای شما سفارش دهد و بعد یک پیش‌غذا یا بشقاب اشتراکی و به خصوص یک کوکتل سفارش دهید. کوکتل نوکااوی (یعنی بهترین) و عسل لیلیکوی (میوه گل ساعتی) درست مثل اسمش بهترین است. بازارهای کشاورزان در سرتاسر جزیره‌ها خریدن محصولات تازه و محلی را آسان می‌کند. بعضی از آنها مثل بازار چهارشنبه شب‌های عمو رابرت در جزیره بزرگ، موسیقی زنده دارد و می‌توانید خریدتان را به گردش شبانه به سبک جزیره تبدیل کنید. اگر موقع رقص عرق کردید اصلا نگران نباشید؛ چون با بستنی گیاهی و ارگانیک محلی که از نارگیل، قهوه و کاکائو تهیه می‌شود می‌توانید خودتان را خنک کنید. شما همچنین می‌توانید مستقیما به منبع آن بروید و از یک مزرعه مثل مزرعه ارگانیک ONO در مایویی یا مزرعه ارگانیک کاهومانا در اواهوا دیدن کنید. کاهومانا یک ماموریت اجتماعی جامعه محور دارد و با جمعیت آسیب‌پذیر کار می‌کند، بنابراین هر دلاری که خرج می‌کنید به جامعه برمی گردد.

در خیابان ها آرام قدم بزنید.
محیط زیست و طبیعت هاوایی آسیب‌پذیر است و با وجود ۱۰ میلیون گردشگر که سالانه به این جا قدم می‌گذارند در تعرض نابودی است. چندین راه وجود دارد که می‌توان به آرامی قدم برداشت و به زمین عشق ورزید و احترام گذاشت. هاوایی اولین میزبان روز جهانی دریایی است و اولین ایالت از ایالات متحده بود که استفاده از ضدآفتاب‌های حاوی اوکسی‌بنزون و اکستینوکسات را ممنوع اعلام کرد. این قانون در سال ۲۰۲۱ اجرا می‌شود، اما تا آن موقع می‌توانید از ضدآفتاب‌های شیمیایی که اقیانوس‌ها را آلوده می‌کند و زندگی دریایی را به خطر می‌اندازد دوری کنید. در عوض از لوسیون‌های دریایی با ترکیبات جایگزین استفاده کنید.
راهنمایی‌های بیشتر: بطری آب، کیف و وسایل قابل استفاده مجدد خودتان را همراه داشته باشید و به پلاستیک‌ های یکبار مصرف نه بگویید، به حیات وحش آزار نرسانید و به آنها دست نزنید. این مساله نه تنها مخل و اساسا خطرناک است (مثل میمون‌های هاوایی و لاک‌پشت‌های دریایی) بلکه غیرقانونی هم هست. زمانی که شنا می‌کنید از صخره‌ها دور شوید ( لمس و یا ایستادن بر روی آنها باعث نابودی آنها می‌شود و می‌تواند به شما صدمه بزند) و در هنگام تپه نوردی در مسیر علامت‌گذاری شده حرکت کنید. به دنبال فعالیت‌های کمتر شناخته شده مثل بخش‌های از پارک ملی آتش‌فشان‌ها و استحمام جنگلی در باغ‌های کاهولو به ماجراجویی در جاذبه‌های گردشگری نروید. به مکان‌های مقدس احترام بگذارید.

 در هر جای دنیا رزرو هتل خارجی خود را از تیک بان بخواهید.

مطالب مرتبط

۷ راهکار برای کاهش هزینه های سفر

Master

علاقمندان به ماجراجویی حتما به شمال پرتغال سفر کنند

Master

یک آخر هفته عالی در تورنتو

Master

نظر خود را ثبت کنید