33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

اولین کشتی کروز هیبریدی جهان

سبزترین کشتی جهان سفر خود را با عبور از گذرگاه شمال غربی آغاز کرد و اولین کشتی هیبریدی سفر افسانه ای خود را تکمیل کرد. بخش کشتی تفریحی لوکس و بخش ایستگاه تحقیقاتی، کشتی رولد آموندسن شرکت هرتیگروتن مسیر ۳۰۰۰ مایل دریایی از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام را با نیروی برق تکمیل کرد. این کشتی نام پیشگام قطبی نروژی را به خود گرفت که برای اولین بار این مسیر را از سال ۱۹۰۳ تا ۱۹۰۶ پیمود.

کشتی رولد آموندسن مجهز به بسته های بزرگ باتری و تکنولوژی پیشرفته، موج سبز جهانی در صنعت سفر و کشتی سازی ایجاد کرد. استفاده از باتری برای پشتیبانی از موتورها به این معنی است که تولید گازهای گلخانه ای بیش از ۲۰ درصد کاهش می یابد. این کشتی جدید در دو طبقه فضای داخلی و خارجی ساخته شده که در اطرف کمان کشتی قرار دارند.

تمام کابین های کشتی بیرون هستند و برخی از آنها بالکن های خصوصی و جکوزی در فضای باز دارند. در این کشتی سه رستوران مختلف به همراه یک منطقه سلامت، یک سونا با پانوراما، یک سالن بدنسازی و در یک عرشه استخر با فضای شنا، گرداب و یک بار وجود دارد. با عبور از گذرگاه شمال غربی، رولد آموندسن از ساحل شمال تا جنوب آمریکا را خواهد رفت، قبل از اینکه زمستان نوعی دیگر از سفرهای دریایی را در جنوبگان ارائه دهد. این کشتی با ۵۳۰ سرنشین، به طور ویژه برای مناطق قطبی مانند نروژ، گرینلند، آلاسکا، کانادا و جنوبگان طراحی شده که اولین نوع در استفاده از این سطح از تکنولوژی هیبریدی است.

در پشت عرشه، مرکز علمی آموندسن قرار دارد که دارای صفحه نمایش لمسی و تجهیزات مکانیکی پیشرفته است، بنابراین مسافران می توانند در مورد مناظر و حیات وحشی که در سفر خواهند دید، اطلاعات کسب کنند. تیم اعزامی کشتی در زمینه های مختلف مانند عکاسی و زیست شناسی اطلاعات خود را به اشتراک می گذارند و مسافران می توانند برای فرود در مکان های غیرقابل دسترس، از قایق های اکتشافی بادی استفاده کنند.

با استفاده از انرژی اضافی از موتور و تبدیل آن به دو باتری عظیم در کشتی، استفاده از باتری باعث می شود که کشتی در صورت نیاز قدرت بیشتری داشته باشد. این کشتی همچنین می تواند در فواصل کوتاه تر، از نیروی الکتریکی خالص استفاده کند. در حالیکه ابتکار در اعمال پایداری، سال هاست که در حال انجام است، اما اسکیلدام معتقد است که برای ادامه صنعت کشتی رانی، قبل از اینکه خیلی دیر شود، باید به رویه سبزتر پایبند بود.

آب استخر و وان های گرم با آب مورد استفاده برای خنک کردن موتورهای کشتی گرم می شوند و همچنین از پلاستیک یک بار مصرف استفاده نمی شود. شرکت هرتیگروتناز همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ حداقل شش کشتی کروز خود را از زباله های آلی مزرعه ماهی، بسته های باتری و گاز طبیعی مایع بسازد که با استفاده از بیوگاز حرکت کنند. با نگاه به آینده، اسکیلدام می گوید امیدوار است که شرکت هرتیگروتن تا بهره برداری ۲۰ سال آینده کاملا بدون تولید گازهای گلخانه ای باشد.

مطالب مرتبط

برای اولین سفر خارجی به کدام کشور برویم؟

Master

با کلیساهای ایران بیشتر آشنا شوید

Master

بهترین شهرها برای سفرهای بهاری

Master

نظر خود را ثبت کنید