33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

آب تنی در کنار آبشارهای استرالیا

اگراز مردم استرالیا بپرسید که کجا شنا می کنند لیستی از این دوازده نقطه را به شما می دهند. خوشبختانه ، در کشوری به بزرگی استرالیا مکان هان عالی برای شناکردن به فراوانی یافت می شوند

آبشار Millaa Millaa، فلات Atherton در شمال شرقی استرالیا
آبشار Millaa Milla جزو معروفترین های استرالیا است. جنگل های بارانی سرسبز، درختان سرخس و گیاهان گلدار این آبشار ۱۸ متری را احاطه کرده اند که درون استخر عمیقی می ریزد و برای شنا کردن ایده آل است. پارک ملی کرجینی واقع در استرالیا غربی و در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری شمال استرالیا است. اما بافت زمین شناسی باورنکردنی که پارک ملی کرجینی دارد توجه شناگران و عکاسان را به خود جلب می کند، ازطرفی بسیاری از دره هایش با آب شفاف پر شده است. دمای تابستانش هم به طورمعمول ۴۰ درجه سانتیگراد است. دراستخر عمیق Kermit’sاطراف استخر با لایه های قرمز رنگ دیوارهای بلندی را ساخته شده است.

برای اطلاع از انواع بلیط هواپیما به سایت تیک بان مراجعه نمایید.

گرین استخر، پارک ملی William Bay، استرالیای غربی
دارای ماسه سفید و آب فوق العاده آرام و تخته سنگهای زیبااست. استخر Green با هنر منبت کاری و از صخره های زیبا ساخته شده که تمام قدرت را از امواج می گیرد و آب ها را شفاف وزلال می کند.

Wineglass Bay, Freycinet National Park, Tasmania
در مسیر پیاده روی این ساحل، از تماشای خلیج Wineglass Bay غافل نشوید. شن های ماسه ای اطراف isthmus و سپس آب های عمیق در رشته کوه گرانیتی معروف که به Hazardsمنتهی میشود به چشم می خورد. با توجه به آب و هوای سرد این منطقه بهترین زمان برای سفر فصل تابستان است هنگامی که می توانید انگشتان پای خود را هم دراین آب شفاف و زلال ببینید.

استخر Jellybean، پارک ملی کوه های آبی، New South Wales
این استخر با داشتن ساحلی وسیع از ماسه، صخره و بوته های ضخیم پارک ملی کوهستان آبی (Blue Mountains ) که بهترین مکان برای تفریح در گرمای تابستان است احاطه شده است. با یک ساعت رانندگی از سیدنی می توانید به این استخر برسید و حتمایک شب را در این مکان بگذرانید تا بتوانید طلوع و غروب آفتاب را هم تماشا کنید. در راه بازگشت هم،از غار Hands Red دیدن کنید، جایی که اجداد آن ها ۵۰۰ تا ۱۶۰۰ سال پیش سیلوهای قرمز، زرد و سفیدرنگی‌را روی دیوارهای آن ساخته اند و هنوزهم آثارش دید نیست.

رزرو هتل سیدنی خود را از تیک بان بخواهید

The Needles, Sydney, NSW
مکان های دیدنی فراوانی برای شنا در نزدیکی سیدنی وجود دارد‌. رودخانه بدون سرپوش وورنورا، که آب مورد نیاز شهر را تأمین می کند با سنگ مرمر، سنگ ماسه پوشیده شده است. این لیست انگشت شماری ازمکان های فراوان شنا در استرالیا است. دیگر مکان ها را هم بررسی کنید. این نکته را هم بخاطرداشته باشید که شنا در طبیعت بدون خطر نیست. موانع و خطرات زیر آب راحتما از قبل بررسی کنید وتازمانی که از بی خطر بودن آن کاملا مطمئن نشدید وارد نشوید به خصوص اگر شناگر ماهری نیستید، به علاوه استرالیا مهد تمساح ها است. پس قبل از شنا در مناطق دور افتاده و گرمسیری اوز، با افراد بومی و محلی هماهنگ باشید.

Josephine Falls، پارک ملیWooroonooran ،Queensland
یک میراث جهانی است و مملو از جنگل های بارانی است. آب طبیعی زلالی از روی صخره ای گرانیتی به درون حوضچه می ریزد.به شماد پیشنهاد می کنیم که همراه با خود کفش های صخره ای بیاورید زیرا بستر این حوضچه بسیار لغزنده است.

Turpin Falls, Victoria
آبشار تورپین همانند حوض بزرگ، زیبا و اغلب سرد است که در نزدیکی Kyneton قرار دارد و از سه طرف با یک دیوار صخره ای بلند ۲۰ متری هم مرز است. بعد از بارش باران های شدید آبشاردرون این حوضچه سر ریز می شود.

 خرید بلیط هواپیما چارتر با تیک بان، معتبرترین سامانه فروش بلیط 

مطالب مرتبط

شکوه و عظمت در سواحل منحصر به فرد تایلند

Master

۷ تجربه فوق العاده در سفر یک روزه به رم

Master

مناطق دیدنی اطراف تهران در یک روز تعطیل

Master

نظر خود را ثبت کنید