31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

از پارک ملی گلیشر آمریکا دیدن کنید

پارک ملی گلیشر آمریکا

پارک ملی گلیشر (Glacier National Park) در ایالت مونتانا کشور آمریکا قرار دارد. گردشگرانی که عاشق طبیعت گردی هستند حتما به این پارک زیبا سفر کنند. این پارک در منطقه‌ مرزی بین کانادا و آمریکا واقع شده و طبیعت جذاب و منحصر به فردش بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جذب می کند. دریاچه‌های فراوان، سواحل رنگارنگ و سنگریزه های ساحلی از مشخصات اصلی این پارک است. با خرید بلیط هواپیما خارجی می توانید از پارک ملی گلیشر دیدن کنید. تیک بان همراه شماست تا با جاذبه های گردشگری این پارک آشنا شوید.

طبیعت زیبای گلیشر

شاید اگر بدانید ۷۰۰ دریاچه در پارک گلیشر وجود دارد تعجب کنید! اما این موضوع حقیقت دارد. ۷۰۰دریاچه زیبا در این منطقه نشان دهنده بارش های خوب فصلی و طبیعت منحصر به فرد گلیشر است. فقط ۱۳۱ دریاچه از این تعداد نامگذاری شده اند. برخی از دریاچه بسیار کوچک و برخی دیگر وسعتی در حدود هزار جریب دارند. البته این دریاچه به دریاچه های یخچالی معروفند و بیشتر در ارتفاعات تشکیل شده اند. بر اثر فرسایش خاک گودال هایی پدید آمده است که به تدریج با ذوب شدن برف ها پر آب شده و تبدیل به دریاچه یخچالی شگفت انگیزی می شوند.

آب این دریاچه ها صاف و زلال است که تا عمق ۹ متری کف دریاچه قابل دیدن می باشد. معمولا در آب دریاچه های یخچالی موجوداتدریایی زندگی نمی کنند و خبری از رشد پلانکتون ها نیست.

در ساحل دریاچه ها قلوه سنگ های رنگارنگ و سنگریزه‌های صیقلی منظره بی بدیلی را ایجاد کرده است که می تواند سوژه منحصر به فردی برای عکاسی باشد. رنگ بندی سنگ ها نیز بسیار جالب توجه است. معمولا سنگ ها از قرمز تیره تا خرماییو بلوطی دیده می شوند و ترکیب فوق العاده ای پدید آورده اند. در برخی از دریاچه ها نیز سنگ های سبز تیره، سبز مایل به آبی با درجات مختلف روشنی دیده می شوند.

طبیعت زیبای گلیشر
دریاچه‌ مک دونالد

اگر می خواهید سنگ های رنگی زیادی را یک جا ببینید به ساحل دریاچه مک دونالد بروید. در این ساحل سنگریزه‌های رنگانگ بسیاری دیده می‌شوند. دریاچه‌ی مک دونالد با وسعت ۲۷ کیلومتر مربع را می توان بزرگترین دریاچه پارک ملی گلیشر دانست. دریاچه مک دونالد ۱۵ کیلومتر طول دارد که به عمق ۱۴۱ متر می رسد.

بر طبق تحقیقات دانشمندان وجود مواد معدنی همچون آهن، رنگ این سنگریزه‌ها را تغییر می دهد. سنگ‌های قرمز روشن ناشی از مواد رسوبی ته نشین شده در مناطق کم عمق می باشد که سرشارز از عنصر آهن هستند. بیشتر این سنگ ها در امتداد مسیر پیاده‌رویی Grinnel Glacire وجود دارند.

اکثر سنگ ها سطحی صاف و صیقلی دارند اما بر روی برخی از آنها می توان شیارهای ناشی از رد موج هارا دید. در هنگام جزر و مد دریا مواد معدنی در معرض هوا قرار می گیرند و موجب پدیدار شدن رنگ های مختلف می شوند.

دریاچه‌ مک دونالد ۲

در آبهای عمیق تر سنگ ها به رنگ سبز تیره هستند. بر طبق بررسی ها مشخص شده که میزان عنصر آهن در سنگ های قرمز و سبز به یک اندازه است اما هر چه سنگ ها کمتر در معرض اکسیژن هوا قرار گیرند، بیشتر به رنگ سبز در می آیند! بنابراین سنگ‌های سبز تیره نسبت به سنگ‌های قرمز رنگ به میزان کمتری اکسیده می شوند.

دریاچه‌ otokomi

اگر می خواهید سنگ های سبز تیره را به وفور ببینید به دریاچه اتوکومی بروید. در این دریاچه هر چقدر که بخواهید سنگ سبز تیره وجود دارد. اما در دریاچه‌ مک‌دونالد سنگ‌های تیره رنگ در امتداد پارک مک‌دونالد کریک (McDonaldCreek) و در اطراف دریاچه‌ی trout دیده می‌شوند. البته علل اصلی پیدایش این رنگهای ویژه در سنگ های دریاچه مک دونالد، گرما و فشار می باشد. تماشای مناظر خاص و منحصر به فرد پارک ملی گلیشر ارزش خرید بلیط هواپیما را دارد. به راحتی می توانید با رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل ارزان از هزینه های سفر خود کم کنید اما خاطره ای مانندگار و فراموش نشدنی را رقم بزنید.

مطالب مرتبط

چشمه هفت رنگ مجن شاهرود، زیباترین جلوه طبیعت

Master

۱۰ مقصد گردشگری که سال ۲۰۲۰ را برایتان متفاوت می کند

Master

پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل، شاهکار طبیعت!

Master

نظر خود را ثبت کنید