6.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

آیا نان می تواند ویروس کرونا را منتقل کند

آیا نان می تواند ویروس کرونا را منتقل کند؟

آیا نان می تواند ویروس کرونا را منتقل کند؟

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه درباره انتقال ویروس کرونا توسط خرید نان گفت: تنها راه اطمینان از اینکه نان فاقد آلودگی است، حرارت دادن مجدد آن در منزل قبل از مصرف است.

جلال الدین میرزای رزاز رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی  گفت: یکی از راه‌های بسیار مهم ویروس کرونا به داخل منازل نان‌های سنتی، است. در سطح کشور نان به دو صورت صنعتی و سنتی عرضه می‌شود؛ نان‌های صنعتی در کارخانجات صنعتی تهیه و به بازار عرضه می‌شود که طبیعتاً از دقت نظارت بیشتری در خصوص تهیه مواد اولیه افزودنی‌ و تحت شرایط بهداشتی تهیه می‌شود.

آیا نان می تواند ویروس کرونا را منتقل کند

به روزترین اخبار کرونا و تمام حواشی آن را در تیک بان جستجو نمایید.

پس از خرید نان های صنعتی با ضد عفونی کردن پلاستیک یا دور انداختن پلاستیک حمل آن می‌توان از آلوده نبودن آن به ویروس اطمینان نسبی داشت. اما نان‌های سنتی می‌توانند در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی عامل انتقال بیماری باشند. البته در حین پخت هر گونه آلودگی در نان از بین می رود ولی نان خارج شده از تنور تا هنگام استفاده در صورت رعایت نکردن بهداشت ممکن است به ویروس آلوده شود.

نگرانی های موجود میتواند شامل  سلامت نانوا،‌ آیا نانوا، محل خنک شدن نان ها و رد و بدل کردن پول بین خریدار و فروشنده می باشد. در صورت آلوده شدن نان امکان شستشوی آن وجود ندارد. قرار دادن در فریزر هم راهکار مناسبی نیست. تنها راه اطمینان از اینکه نان فاقد آلودگی است، حرارت دادن مجدد آن در منزل قبل از مصرف است. استفاده از توسترهای برقی و گازی و استفاده از ماکروویو و در صورت عدم دسترسی به موارد فوق استفاده از ماهیتابه و قابلمه جهت حرارت دادن و گرم کردن نان توصیه می شود.

مطالب مرتبط

روش مراقبت از بیماران کرونا بعد از ترخیص از بیمارستان

Master

استرالیا موفق به کشف درمان احتمالی کرونا ویروس شد

Master

برخورد شدید با برهم زنندگان سلامت جامعه

Master

نظر خود را ثبت کنید