33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
جاذبه های گردشگری

در یک قدمی مرگ رانندگی کنید

تمام سفرهای جاده ای شامل بزرگراه های بی پایان و تکراری نیستند. در حالیکه برخی ها خواستار جاده های آرامش بخش، مداوم و تکراری هستند، برخی دیگر سفرهای جاده ای خود را با کمی هیجان ترجیح می دهند. ما جستجو کردیم تا وحشتناک ترین، خطرناک ترین و مرگ آورترین جاده ها را که می توانید در آنها رانندگی کنید، پیدا کردیم. از جاده «بیوه ساز» انگلیس گرفته تا جاده «بزرگراه مرگ» در عراق، اینها خطرناک ترین جاده های جهان هستند.

بزرگراه دالتون در آلاسکا
بزرگراه کابوس شبانه دالتون در آلاسکا تا ۴۰۰ مایل از میان جنگل ها، توندراها و رودخانه یوکان امتداد دارد. چیزی که این جاده را ترسناک کرده، فاصله ۲۴۰ مایل آن بدون هیچ ایستگاه پمپ بزنین، رستوران، هتل، یا خدمات اساسی دیگر است. در این جاده همچنین چندین تابلوی خطر پیچ های تند و ریزش بهمن وجود دارد.

با خرید بلیط اتوبوس سفر جاده ای خوشی را تجربه کنید

جاده The Atlantic in Averoey, Norway
یک پل در جاده آتلانتیک نروژ دارای شیب و انحنای بسیار تندی است که از بعضی زوایا به نظر می رسد که اینجا پایان جاده است. در یک روز طوفانی، طوفان های باد و امواج عظیمی از روی موانع اطراف جاده عبور کرده و به طور غیر مترقبه بر روی ماشین های در حال حرکت روی پل می آیند.

گذرگاه Stelvio در ایتالیا
گذرگاه استلویو دارای ۹،۰۰۰ فیت سربالایی با ۴۸ پیچ تند است که در کوه های آلپ ایتالیا قرار دارد. اجازه ندهید که منظره خیره کننده آلپ حواس شما را پرت کند، زیرا تنها یک مانع ضعیف بین شما و دره تند کوه وجود دارد.

تونل Guoliang در چین
بیش از ۴۰ سال پیش تونل گولیانگ توسط یک گروه کوچک روستایی با دست در کوه های تایهانگ چین ساخته شد. ۵ سال طول کشید تا تونل تقریبا ۴،۰۰۰ فوت تکمیل شود، که برای رانندگی کردن به اندازه کافی وسیع است. رانندگان جسور سی پنجره در تونل می بینند که برخی از آنها اغلب هیچ مانعی ندارند. لازم به ذکر است که نام مستعار آن «جاده ای که اشتباهات را تحمل نمی کند» مشهور است.

برای اطلاع از قیمت بلیط اتوبوس به سایت تیک بان مراجعه کنید

پل رودخانه Vitim در سیبری
این پل چوبی بسیار باریک بوده و برای عبور یک ماشین به اندازه کافی گسترده نیست. این پل همچنین نرده ای ندارد. روی پل نیز به لطف آب و هوای سرد سیبری بیشتر زمان های سال یخ زده است. نیازی نیست که بگوییم، زنده ماندن روی این پل، یک دستاورد بزرگ محسوب می شود. کمتر کسی این کار را انجام داده، حتی برای جشن گرفتن این اتفاق یک صفحه فیس بوک ایجاد کرده اند.

گذرگاه Zoji در هند
گذرگاه زوجی در کوه های هیمالیا در ارتفاع بیش از ۱۱،۰۰۰ فیت از سطح دریا قرار دارد و چیزی جز یک مسیر خاکی تک بانده و زوال یافته نیست. لغزش زمین یک اتفاق شایع در این جاده است.

بزرگراه ۱ در فلوریدا
این بزرگراه به تازگی به عنوان خطرناک ترین جاده در آمریکا شناخته شد که بالاترین میزان تصادف کشنده را داشت. در واقع، ۱،۰۷۹ نفر در ۱۰ سال گذشته در این جاده جان باخته اند.

سفری ارزان با خرید بلیط ارزان اتوبوس در تیک بان

جاده میلیون دلار در کلرادو
این بخش از مسیر ۵۵۰ آمریکا از سه گذرگاه کوهستانی ۱۰،۰۰۰ فوتی عبور می کند و در میان صخره های شیب دار و منحنی های باریک بدون هیچ گونه گاردریلی چرخش دارد. مردم محلی می گویند که جاده میلیون دلار کلرادو نام خود را از اولین مسافر خود گرفته است که گفته بود حاضر است یک میلیون دلار بدهد تا بتواند مجددا از آن جاده عبور کند.

جاده Skipper’s Canyon در نیوزیلند
جاده کانیون اسکیپر بسیار خطرناک است که موتوریست ها باید برای رافتن به آن مجوز خاصی داشته باشند. بیمه اتومبیل اجاره ای شامل این جاده نمی شود. جاده ماسه ای بادگیر با موانع کم توسط معدنچیان در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و بسیار باریک است که اگر شما با یک خودروی دیگر روبرو شوید، دچار مشکل خواهید شد.

مطالب مرتبط

موج های سرسخت را در این سواحل شکست دهید

Master

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

Master

به چانگچون شهر اتومبیل های چین خوش آمدید!

Master

نظر خود را ثبت کنید