31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق غذا چقدر است؟

احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق غذا چقدر است

با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا یکی از سوالاتی که بیشتر پرسیده می شود امکان انتقال ویروس از طریق مواد غذایی است. ویروس کووید ۱۹″ ویروس جدیدی است که به تازگی کشف شده و افراد زیادی را در مدت کوتاه مبتلا کرده است. چیزی که بیشتر از همه مشخص است سرعت بالای ابتلای افراد به این ویروس است. به صورتی که آمار مبتلایان روزانه و به صورت تصاعدی بالاتر می رود. به همین جهت نگرانی های زیادی در رابطه با نوع انتقال ویروس وجود دارد. هنوز دانشمندان به طورکامل و دقیق نمی توانند راههای انتقال ویروس را بیان کنند اما در همین رابطه اعلام کرده اند که هر نوع تماس با بیمار در فاصله کمتر از ۲ متر می تواند شخص سالم را به بیماری مبتلا کند. تنفس هوای آلوده و تماس دست آلوده با اجزای صورت یکی از راههای انتقال ویروس است اما در باره راه انتقال از طریق غذا هنوز نظریه ثابتی اعلام نشده است.

سخنگوی دپارتمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا در این باره می‌گوید: “هنوز هیچ گزارشی ارائه نشده است که نشان بدهد، این ویروس می‌تواند از طریق غذا یا مواد غذایی یا بسته‌بندی غذیی منتقل شود”.

یکی از محققان نیز نظرش را این گونه بیان می کند:  از آنجایی که تا به حال هیچ مدرکی مبنی بر انتقال بیماری های تنفسی از طریق مواد غذایی مشاهده نشده است،‌ بنابراین احتمال ابتلا از این راه کم است مگر با پدیده جدیدی روبرو باشیم.

سایت دانشگاه هاروارد در بخش سلامت نوشته است: ” ما هنوز در حال یادگیری نحوه انتقال کروناویروس هستیم و هنوز نمی‌توانیم با قطعیت بگوییم انتقال کروناویروس از طریق مواد غذایی غیرممکن است، اما اگر چنین اتفاقی رخ بدهد با یک شرایط استثنایی و نه یک قانون روبرو می‌شویم. اگرچه کروناویروس و دیگر ویروس‌های مشابه آن در مدفوع انسان بیمار مشاهده شده است، پس نمی‌توانیم انتقال ویروس از طریق غذای آلوده را به طور کلی رد کنیم. اگرچه با پختن غذا احتمالا ویروس کشته می‌شود”.

با این که هنوز انتقال ویروس کرونا از راه مواد غذایی به اثبات نرسیده است اما بهتر است در این باره احتیاط کرده و موارد بهداشتی را رعایت کنید. از مواد غذایی بسته بندی شده استفاده کرده و از خوردن غذاهای نیم پز اجتناب کنید.

مطالب مرتبط

تعطیلات مدارس تا کی ادامه دارد؟

Master

تاریخ جدید المپیک توکیو مشخص شد!

Master

کرونا المپیک ۲۰۲۰ را هم زمین گیرکرد!

Master

نظر خود را ثبت کنید