31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان به این کشورها آغاز شد

هواپیمایی ماهان

در شرایط انتشار ویروس کرونا بسیاری از پروازها لغو گردید تا از شیوع بیماری جلوگیری شود. با توجه به محدودیت هایی که برای پروازهای داخلی و خارجی انجام شده بود، شرکت های هواپیمایی اقدام به لغو پروازها کردند. اما خبرها حاکی از آن است که به تدریج مرزهای هوایی به روی گردشگران باز می شود. هر چند هنوز هم خطر شیوع بیماری وجود دارد و هیچ دارو و واکسنی برای مقابله با آن کشف نشده است اما با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی به راحتی می توان از سرایت بیماری پیشگیری کرد. به همین جهت هواپیمایی ماهان پروازهای داخلی و خارجی خود را آغاز کرده است. در ادامه با تیک بان همراه باشید تا لیست پروازهای خارجی ماهان را مشاهده کنید.

در حال حاضر هواپیمایی ماهان با رعایت قوانین و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مقاصد خارجی زیر پرواز دارد:

 1. دبی
 2. کوالالامپور
 3. چین
 4. بیروت
 5. استانبول
 6. دهلی
 • پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – دبی – تهران از روز پنجشنبه مورخ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ آغاز گردید. انجام تست کرونا PCR برای کلیه مسافران که دارای ویزای توریستی و اقامت معتبر می باشند الزامی است.
 • مسافران محترم هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – کوالالامپور، طبق اعلام سفارت ایران در مالزی در خصوص پذیرش مسافر در این مسیر نکته های زیر به اطلاع می رسد:

از تاریخ ۲۶ ژوئن سال ۲۰۲۰ برابر با ۰۶ تیرماه ۱۳۹۹، افراد دارای شرایط زیر به شرط اعتبار گذرنامه، بدون نیاز به اخذ مجوز می توانند وارد کشور مالزی شوند:

 • دارندگان اقامت دایمی PR
 • افراد دارای روادید کاری (category 1)
 • کسانی که دارای روادید تلنت هستند. (Talent (RP-T
 • همسر و فرزندان اتباع مالزی
 • همسر و فرزندان موارد ۲ و ۳ که روادید وابسته دارند. (Dependence Pass)
پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان

ارائه تست PCR منفی (اعتبار ۳ روزه) در کانتر پذیرش و نصب برنامه MySejahtera جهت ورود اطلاعات شخصی از زمان پذیرش در فرودگاه امام تا ورود به کوالالامپور در خصوص کووید-۱۹ الزامی است.

 • شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – گوانگجو به صورت یک پرواز هفتگی در روزهای دوشنبه از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰، با شرایط خاص پذیرش مسافر انجام می شود.
 • پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران از روز پنجشنبه مورخ

۰۲ مرداد ۱۳۹۹، با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی پذیرش مسافر دارد.

 •  مسافران متقاضی سفر از تهران به استانبول، هواپیمایی ماهان از روز پنج شنبه، دوازده تیرماه ۱۳۹۹ با شرایطی اقدام به پذیرش مسافر در پرواز استانبول می نماید.
 • هواپیمایی ماهان در مسیر تهران به دهلی از تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۹ پرواز دارد. مسافران در این مسیرلازم است علاوه بر ماسک تا اطلاع ثانوی از شیلد محافظ صورت نیز استفاده نمایند.
هواپیمایی پروازهای داخلی ماهان

همچنین برای ورود مسافران خارجی به داخل ایران، هواپیمایی ماهان با رعایت مقررات بهداشتی پرواز های خود را از تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ آغاز می کند. مسافران خارجی که قصد سفر به ایران دارند، موظفند تا گواهی سلامت و تست منفی کوید ۱۹ را به زبان انگلیسی که مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا باشد، به همراه داشته باشند. همچنین استفاده از ماسک بهداشتی در تمام طول سفر الزامی است. مسافرانی که فاقد گواهینامه سلامت هستند باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند. مسافران در هنگام ورود به خاک ایران آزمایش و غربالگری می شوند. مسافران موظفند قبل از سفر فرم خود اظهاری را تحویل مسئول فرودگاه بدهند. ماهان به نشانی Mahan.Aero اطلاعات لازم را کسب نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در همین زمینه و دانلود فرم خود اظهاری کوید ۱۹ می توانید به سایت شرکت هواپیمایی ماهان به آدرس www.mahan.aero “شرایط سفر به کشورها” مراجعه کنید. تیک بان آماده ارائه انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی و رزرو پروازهای ماهان می باشد. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی فقط کافیست به تیک بان مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

اجرای فاز آزمایش انسانی واکسن کرونا

Master

گردشگری مجازی، پدیده ای رو به رشد

Master

برخورد شدید با برهم زنندگان سلامت جامعه

Master

نظر خود را ثبت کنید