2.6 C
تهران
۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
اخبار کرونا

اجرای فاز آزمایش انسانی واکسن کرونا

اجرای فاز آزمایش انسانی واکسن کرونا

مقامات دولتی آمریکا، اعلام کردند از امروز آزمایش بالینی واکسن “کرونا ویروس” برروی انسان آغاز می‌شود. در همین راستا روزنامه فاکس‌نیوز اظهار کرد: قرار است امروز واکسن کرونا ویروس روی افراد آزمایش شود. بودجه این آزمایش توسط موسسه ملی

سلامت آمریکا تامین شده است. این آزمایش بالینی در مرکز تحقیقات بهداشت “Kaiser Permmanent Washington” واقع در شهر سیاتل انجام می‌شود. متخصصان معتقدند در صورت موفقیت آمیز بودن واکسن بین یک سال تا ۱۸ ماه طول می کشد تا واکسن تایید شده و به صورت قانونی تولید شود.

این واکسن توسط شرکت داروسازی “مدرنا” (Moderna) و “مؤسسه ملی سلامت” (NIH) ساخته شده است و آزمایشات برروی ۴۵ داوطلب کاملا سالم انجام می شود. قرار است به داوطلبان دوزهای مختلفی از واکسن بدون آن که به ویروس آلوده شوند، تزریق شود. این پادتن در بدن داوطلبان شروع به ساخت سلول های پروتئین می کند که می تواند در درمان ویروس موثر باشد. هدف از آزمایش واکسن بررسی عوراض جانبی آن می باشد تا در صورت نداشتن عوارض جدی وارد مرحله بعد شود. این اولین مرحله آزمایش واکسن کرونا برروی انسان است. محققان امیدوارند بتوانند با تزریق واکسن سیستم ایمنی مناسبی را برای مقابله با ویروس ایجاد کنند.

مطالب مرتبط

چرا باید در خانه بمانیم؟

Master

برخورد شدید با برهم زنندگان سلامت جامعه

Master

چگونه بدانیم به کرونا هراسی مبتلا هستیم؟

Master

نظر خود را ثبت کنید