33.9 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

چرا بیمه مسافرتی؟

آیا شما تجربه جمع کردن وسایل مسافرت را داشته اید؟ برای این کار موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. یکی از این موارد انتخاب بیمه سفر مناسب برای وسایل سفرتان است و امنیت سفرتان بسیار هم است .با اینکه سفر کردن به سراسرجهان  بسیار شگفت انگیزاست اما نباید از ایمنی خود غافل شوید. اگربا کمترین هزینه در طول سفر خود در پوشش بیمه باشید احساس بهتری خواهیدداشت. اکثر مسافران به ویژه کسانی که به مقصدهای مختلفی سفرمی کنند، بخش زیادی از وقت خود را صرف برنامه ریزی سفرشان می کنند و به ندرت به بیمه مسافرتی خود توجه می کنند. در ادامه شما را با چند نکته ناگفته در مورد بیمه مسافرتی آشنا می کنیم.

بیمه مسافرتی خود را از تیک بان بخواهید

نکته شماره ۱: از پوشش بیمه خود در طول سفرتان مطمئن شوید و در اسرع وقت اقدام کنید و این کار را با تاخیرانجام ندهید تا از روز اول تحت پوشش بیمه باشید. البته به تاخیر انداختن آن ممکن است مزایایی را هم برای شما به همراه داشته باشد مثلا پرواز شما ممکن است به تأخیر بیفتد یا روند سفرتان دچار اختلالاتی شود.
نکته شماره ۲: در سفرهای بین المللی تحت پوشش پزشکی کامل قرار بگیرید زیرا ممکن است مشکلات پزشکی مختلفی هنگام مسافرت برایتان بوجود بیاید که عمدتاً به نحوه حمل و نقل، مسیری که طی می کنید و شرایط محیطی بستگی دارد. پس باید اطمینان حاصل کنید که بیمه مسافرتی که انتخاب می کنید شامل پوشش پزشکی کافی است.

نکته شماره ۳: در سفرتان مسئولیت رانندگی خود را برعهده بگیرید به این دلیل که بیشتر خودروها فقط تحت پوشش بیمه شخص ثالث هستند ودر صورت بروز حادثه فقط عابر پیاده تحت پوشش قرار می گیرد.
نکته شماره ۴: برای ارائه خدمات بیمه خود محدودیت زمانی انتخاب کنید؛ همه ی بیمه ها خدمات شبانه روزی ندارند. حتی ممکن است نتوانند خارج از چارچوب زمانی به شما کمک کنند پس شما باید مطمئن شوید که بیمه، خدمات شبانه روزی دارد. از آنجاییکه حوادث هر روز و هر زمان و بدون اطلاع قبلی اتفاق می افتند شما باید مراقب امنیت خود باشید.

نکته شماره ۵: هنگامی که به دنبال مناسب ترین پوشش بیمه ای برای سفر خود هستید به این نکته توجه کنید بیمه ای که تحت پوشش آن قرارگرفتید به فعالیت هایی که قصد دارید در سفر خود انجام دهید مرتبط باشد. هرگونه ناهماهنگی ممکن است منجر به خسارت شود.
نکته شماره ۶: مشکلات پزشکی سابق خود را هنگام درخواست بیمه لحاظ کنید، زیرا ممکن است مشکلات مختلفی هنگام سفر برایتان بوجود بیاورد.

پوشش بیمه سفر برای وسایلتان به دلایل مختلف از جمله موارد زیر ضروری است:
بیمه مسافرتی برای وسایلتان باعث اطمینان خاطر شما می شود و همین مهمترین مزیت داشتن بیمه مسافرتی است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم یک سفر معمولی در معرض انواع مسائل و مشکلات است و با بیمه مناسب، امکان نگهداری از آنها برای شما امکان پذیر خواهد بود. محافظت ازشما آرامش بیشتری به شما می دهد و باعث می شود از سفر خود کاملاً لذت ببرید.

با تیک بان نگران خرید بیمه مسافرتی خود نباشید

کم شدن احتمال ضرر مالی
در بیشتر خطوط هوایی در صورت لغو سفر چمدان و وسایل گمشده هرگز به شما برگردانده نمی شود اما با داشتن بیمه مسافرتی مربوطه این خسارت جبران می شود .
بیمه اضطراری
در سفر غالباً شرایط اضطراری مختلفی مثل انواع بیماری ها، تصادفات، پروازهای لغو شده، چمدان گمشده، یا اسناد مسافرتی و غیره وجود دارندو تنها با دریافت بیمه نامه مسافرتی شما قادر هستید تا از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کنید. خدمات پشتیبانی بیمه های مسافرتی معمولی دارای تیمی از کارمندان کارآمدو مجرب است. این افراد حرفه ای هستند و می توانند درخواست های شما را سریعا انجام دهند.
خدمات مشاوره
به غیر از فعالیت اصلی آنها که تأمین امنیت سفراست، اغلب خدمات مشاوره ای راهم ارائه می کنند مانند؛ چگونگی پیدا کردن مسیر در مقصد جدید، اقامت فوری در کشور میزبان و دیگر خدمات مشاوره ای.

مطالب مرتبط

آیا لباس‌ها به ویروس کرونا آلوده می‌شوند؟

Master

سفر به سنگاپور و این همه قانون!

Master

علائم اولیه بیماری کرونا کدام است؟

Master

نظر خود را ثبت کنید