31.7 C
تهران
۹ خرداد ۱۴۰۲
مجله گردشگری تیک بان
کرونا

ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین نتایج مثبتی در درمان کرونا دارد

هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین نتایج مثبتی در درمان کرو

ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین نتایج مثبتی در درمان کرونا دارد

 

تاکنون با وجود تحقیقات وسیع و تلاش‌های محققان هیچ درمان مستقیمی برای بیماری کرونا تشخیص داده نشده است. یکی از دستاوردهای محققان، استفاده از داروهای تایید شده موجود در بازار است که عوارض جانبی آن‌ها تایید و شناخته شده باشد.

یکی از داروهای قدیمی که توانایی محدود کردن ویروس سارس را نیز دارد، کلروکین است که در درمان مالاریا به کار می رود. محققان برای بررسی تاثیر این دارو بر ویروس جدید کرونا، آزمایشات اولیه را با کمک ۴۲ داوطلب مبتلا به Covid-۱۹ انجام دادند. در این تحقیقات ۲۶ بیمار روزانه سه مرتبه و هر بار ۲۰۰ میلی‌گرم داروی هیدروکسی کلروکین را که گونه ایمن‌تری از کلروکین است در طول ۱۰ روز دریافت کردند. از بین این بیماران ۶ نفر علاوه بر هیدروکسی کلروکین به طور همزمان با داروی دیگری موسوم به آزیترومایسین نیز درمان شدند.

پس از گذشت ۶ روز از پایان دوره درمان، با بررسی وضعیت بیماران مشخص شد ۱۰۰ درصد افرادی که با استفاده از هر دو دارو تحت درمان قرار گرفتند، ویروس کرونا به طور کامل از بین رفته است.

محققان معتقدند با وجود کوچک بودن گروه نمونه و کوتاه بودن مدت مطالعه نمی توان نظر قطعی داد و نیاز به پژوهش های بیشتری می باشد اما نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیب دو داروی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین می‌تواند گزینه مناسبی برای درمان کرونا باشد.

مطالب مرتبط

کنایه‌ روحانی به کاسبان کرونا

Master

توصیه های مهم برای پیشگیری از کرونا

Master

راه اندازی ایستگاه های ضدعفونی در شهرها

Master

نظر خود را ثبت کنید