6.7 C
تهران
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
مجله گردشگری تیک بان
نکات سفر

بدون استرس سوار هواپیما شوید

بلیط هواپیما خود از کجا تهیه کرده اید؟ دفترچه راهنما را مطالعه کرده اید و در انتظار تعطیلات بزرگ خود هستید اما استرس قبل از سفر دارید. تنش قبل از پرواز برای مسافران عادی است اما چند نکته برای کمک به شما برای ورود به فرودگاه بدون استرس هست.

مراقب موارد ضروری باشید
قبل از سفر به خارج از کشور چند مورد را باید انجام دهید و از قبل مدارک خود را کاملا آماده کنید. گذرنامه، ویزا، بیمه مناسب و وسایل مهم را جمع آوری کرده و یک سری فتوکپی ها مدارک را جداگانه نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که دستگاه خودپرداز و کارت های اعتباری در مقصد شما کار می کنند و مقداری دلار یا یورو برای مواقع لزوم همراه داشته باشید. مطالعه هنگام سفر نیمی از سرگرمی شما را تامین می کند. کتاب راهنما، وب سایت ها و انجمن های سفر آنلاین در اختیارشما قرار دارد که اطمینان حاصل کنید بهترین راه را برای سفر از فرودگاه تا مقصد خود انتخاب کرده اید.

برای خرید بلیط هواپیما به تیک بان، سامانه خرید اینترنتی بلیط (www.tikban.com) مراجعه کنید.

وسایل را جمع آوری کنید و دوباره چک کنید
وسایل کم و سبک فقط برای جلوگیری از کمردرد نیست، بلکه برای استرس کمتر قبل از پرواز است. حمل شلوار جین و بلوز و سه جفت کفش نیازی نیست. به یاد داشته باشید که هنگام رسیدن به آنجا می توانید هر آنچه را که نیاز دارید (یا فراموش کرده اید) خریداری کنید. فقط یک لیست موردنیاز تهیه کنید و آن ها را فراهم کنید. فقط لوازم آرایش و لباس زیر خود را بیاورید! در چمدان دستی خود لباس گرم برای پرواز، یک کتاب خوب، لوازم بهداشتی اولیه و لوازم ضروری مانند شارژر تلفن همراه خود داشته باشید و دوربین و لپ تاپ تان را فراموش نکنید, اما از حمل هر چیز تیز (قیچی و چاقو ) حتما خودداری کنید.

بدون استرس به مقصد بروید
رسیدن به فرودگاه آسان است. قطارها، اتوبوس ها، تاکسی ها یا ماشین های شخصی شما را به مقصد می رسانند اما برای شرایط اضطراری هم برنامه ریزی داشته باشید. ترافیک، تاخیر در قطار و مشکلات پارکینگ همگی می توانند بر استرس پرواز شما بیفزایند. جدول زمانبندی ها را بررسی کنید، تراکم ترافیک (ساعت اوج ) را در نظر بگیرید. از برخی از کارهای اضافی فاکتور بگیرید تا زود و بدون استرس وارد مقصد شوید.

از عجله کردن در لحظه آخرخودداری کنید
حتی مسافران فصلی نیز این اشتباه را انجام می دهند با عجله به فرودگاه حمله می کنند و خود را به سختی درون صف جای می دهند. اگر برای رفتن به فرودگاه سه ساعت قبل از پرواز اقدام کنید نیازی به این کارها نخواهد بود. چمدان وسایل خود را  بردارید و وارد صف شوید. در اکثر پروازهای بین المللی، افرادی که به موقع می رسند می توانند بهترین صندلی را انتخاب می کنند. صندلی های خود را به صورت آنلاین از تیک بان رزرو کنید تا در راهروها نمانید و دچار استرس نشوید.

برای تهیه بلیط خارحی ارزان به تیک بان، سامانه خرید اینترنتی بلیط (www.tikban.com) مراجعه کنید.

آرام باشید و خونسردی خود را حفظ کنید
با چک کردن چمدان خود در سالن منتظر باشید. اگر زمانی دارید، مغازه ها را بگردید، مجله ها را بخوانید و در کتابفروشی ها مطالعه کنید که استرس خود را کم کنید یا یک صندلی در نزدیکی پیشخوان خود پیدا کنید و استراحت کنید. امیدواریم از تعطیلاتتان لذت ببرید.

مطالب مرتبط

بهترین مکان‌ها برای تنها سفر کردن

Master

کودکان خود را عاشق سفر کنید

Master

تبدیل روزمرگی ها به زندگی پر از ماجرا

Master

نظر خود را ثبت کنید